برگزاری مراسم یادواره شهدای محله كولج

  • %ق ظ، %11 %270 %1395 ساعت %09:%آذر
  • منتشرشده در کولج
  • خواندن 522 دفعه

مراسم یادواره شهدای محله کولج همزمان با رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در مسجد صاحب الزمان(عج) محله کولج بالا برگزار گردید.

به گزارش آژانس خبری طالقان من / مراسم گرامیداشت شهدای محله کولج، همزمان با رحلت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی امام جمعه، دکتر فراهانی فرماندار، مهندس بهزادی شهردار و خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و جمعی از مردم طالقان در مسجد صاحب الزمان(عج) محله کولج بالا برگزار گردید. 

در این مراسم سردار مقدسی به ایراد سخنرانی پرداخت، وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پیروان و رهروان پیامبر اکرم(ص) گفت: سی و هفت سال است که نام پیامبر اکرم(ص) با انقلاب حضرت امام خمینی(ره) مطرح شده است و هیچکس باور نمیکرد با سلطه نظام شاهی این امر محقق گردد. 

امام عزیز با بهره گیری از انقلاب اسلامی نبوی، علوی، فاطمی، حسنی و حسینی حرکت خود را آغاز کرد و همانند زمان نبی مکرم اسلام انقلاب اسلامی ما هم دچار چالش های گوناگون بود.

سردار مقدسی اظهار داشت: همانطور که از هجده ذی الحجه الحرام که عید غدیر خم است تا رحلت نبی مکرم اسلام بیش از هفتاد روز زمان نمیگذرد، اما سران فتنه در اسلام ناب اقدامی را آغاز می کنند که حتی اسلام اصیل حرکت خودش را منحرف میکند. به گونه ای که دخت نبی مکرم(ص) بیش از سیصد نفر از صحابی را تک به تک به درب خانه ها رفته و می پرسد مگر شماها بیعت نکردید؟ اما سران در ثقیفه جمع شدند و قرار بر این شد اگر به توافق نرسیدند هر کس از منزل بیرون رود کشته میشود. 

در دورانی که دختر کشی رسم بود و جاهلیت محض حاکم بود پیامبر به این سرزمین مبعوث شد و دوران جدیدی در تاریخ آغاز گشت. 

وی با اشاره به اینکه باید هدف و منزلت شهدا را قدر بدانیم، تصریح کرد: شهادت عروج جاودانه و به ابدیت پیوستن، بالاترین ارزش و امتیازی است که انسان‌های ممتاز به آن رسیده‌اند که امیدواریم فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل امروزی نیز همانند گذشته بدرخشد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا