سهل‌انگاری در قانون؛ چهار شهردار را روانه مراجع قضایی کرد

  • پنج شنبه, 19 مهر 1397 07:31
  • منتشر شده در محیط زیست
  • خوانده شده 108 بار
سهل‌انگاری در قانون؛ چهار شهردار را روانه مراجع قضایی کرد سهل‌انگاری در قانون؛ چهار شهردار را روانه مراجع قضایی کرد آژانس خبری طالقان من

مدیرکل سازمان محیط زیست استان البرز گفت: چهار شهردار که نسبت به انجام وظایف خود و اخطاریه‌های قانونی بی‌توجه و سهل‌انگار بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، فردین حکیمی در نشست‌خبری خود با اصحاب‌رسانه با اشاره به اینکه باید به مسائل مربوط به آلودگی‌های زیست محیطی توجه ویژه داشته باشیم، گفت: ما در مجموعه محیط زیست تمام سعی خود را به کار گرفته‌ایم که به عنوان یک ارگان تأثیرگذار در محیط زیست باشیم که در این میان شهرداری‌ها نیز کمک و نقش بسزایی داشته‌اند.

وی روند مدیریت پسماندها و نخاله‌های ساختمانی در محدوده‌های شهر را نامطلوب خواند و افزود: یکی از دلایل این مشکل وجود بی‌توجهی در میان شهرداران است که به ناسامانی پسماندها و محیط زیست استان منجر می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان البرز بیان کرد: اگر بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری شهرداران در حفاظت از محیط زیست برای ما ثابت شود آن‌ها را به مراجع قضایی معرفی خواهیم کرد که در این میان چهار شهردار به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته حکیمی این شهرداران نسبت به انجام تکالیف خود و جمع‌آوری و تعطیلی مراکز دپوی موقت زباله و ضایعات در حوزه شهری بی‌توجه بودند و اخطاریه‌های زیست محیطی را جدی نگرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه باید نسبت به محیط زیست آگاه و هوشیار باشیم، اظهار کرد: کنترل طاعون نشخوارکنندگان یکی دیگر از مباحث قابل توجه است که متاسفانه تا کنون در استان البرز با از بین رفتن 17 رأس کل و بز در منطقه مواجه شدیم که در نهایت با همکاری دامپزشکی به امحای این حیوانات پرداختیم.

مدیرکل محیط زیست استان البرز بیان کرد: پایش برای مقابله با یان بیماری در منطقه وجود دارد و برای تحقق این امر، واکسیناسیون دام‌های شهرستان طالقان در اولویت قرار گرفته است که با ادامه این رویه از هرگونه گزارش در این رابطه در امان بوده‌ایم.

حکیمی خاطرنشان کرد: در طول مدت یک ساله خود با افزایش 15 درصدی محیط بانان همراه بوده‌ایم که به عنوان حافظان محیط زیست فعالیت چشم‌گیر و قابل توجهی دارند.

وی در پایان به اهمیت همکاری و همیاری مردم در حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و رسیدن به اهداف تدوین شده را در گرو تعامل و اتحاد میان افراد خواند.

منبع: خبرگزاری فارس

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا