گسترش طاعون و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان

  • یکشنبه, 15 مهر 1397 00:08
  • منتشر شده در محیط زیست
  • خوانده شده 120 بار
گسترش طاعون و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان گسترش طاعون و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان آژانس خبری طالقان من

پس از وقفه یک هفته‌ای از گسترش بیماری و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان، متاسفانه از روز پنجشنبه تا کنون لاشه دو بز وحشی درگیر با بیماری طاعون در منطقه مشاهده شده که این نشانگر عدم کنترل بیماری و فعال بودن ویروس طاعون در منطقه است.

به گزارش آژانس خبری طالقان من به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز، دوره دوم گسترش بیماری طاعون و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان آغاز شد.

فردین حکیمی با اعلام این خبر گفت: پس از وقفه یک هفته‌ای از گسترش بیماری و تلفات حیات وحش در منطقه شکار ممنوع طالقان، متاسفانه از روز پنجشنبه تا کنون لاشه دو بز وحشی درگیر با بیماری طاعون در منطقه مشاهده شده که این نشانگر عدم کنترل بیماری و فعال بودن ویروس طاعون در منطقه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز افزود: از زمان مشاهده اولین لاشه در منطقه ، تمام  همکاران محیط‌بان به حالت آماده‌باش هستند و به همراه جوامع محلی، هیئت‌های ورزشی و ماموران برخی از ادارات به ویژه دامپزشکی، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در حال پایش منطقه بوده و ضمن ضدعفونی آبشخورها و سایر منابع آبی، در صورت مشاهده لاشه جدید، اقدام به سوزاندن و دفن بهداشتی لاشه‌ها می‌کنند.

حکیمی میزان تلفات حیات وحش از بدو شیوع بیماری تا کنون را حدود 17 راس اعلام کرد و افزود: امید است با استمرار همکاری ادارات و جوامع محلی، بیماری مذکور در ظرف زمان کوتاهتری مهار شده و شاهد تلفات کمتری در حیات وحش منطقه باشیم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا