زنان کشاورز، روستائی و عشایر بیمه اجتماعی می شوند

زنان کشاورز، روستائی و عشایر بیمه اجتماعی می شوند زنان کشاورز، روستائی و عشایر بیمه اجتماعی می شوند آژانس خبری طالقان من

در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از بیمه شدگان استان البرز را زنان روستایی و عشایری تشکیل می دهند که با توجه به نقش زنان در بنیاد خانواده و تحکیم آن باید با برنامه ریزی و اهتمام این تعداد را بیشتر کرد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز با مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری البرز راهکارهای بیمه شدن زنان مشمول در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مورد بررسی قرار دادند.

هادی بشیری مدیر صندوق استان البرز در این جلسه با  بیان اینکه کلیه زنان کشاورز، روستائی، عشایر  و ساکن در شهرهای زیر 20 هزار نفر می توانند عضو صندوق شوند گفت: این زنان که در مشاغل قالی بافی، صنایع دستی و هنرهای سنتی و... مشغول هستند می توانند عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شوند و در آینده با حفظ کرامت و منزلت از مزایای بیمه اجتماعی بر اساس اصل 29 قانون اساسی برخوردار شوند.

بشیری در ادامه با اشاره به میزان حق بیمه در صندوق گفت: حق بیمه در صندوق شامل ۱۵ درصد از سطوح درآمدی است که ۵ درصد آن توسط بیمه شده و ۱۰ درصد آن را دولت به عنوان کمک و سهم دولت پرداخت می کند.

او افزود: در حال حاضر حدود 20 درصد از بیمه شدگان استان را زنان روستایی و عشایری تشکیل می دهند که با توجه به نقش زنان در بنیاد خانواده و تحکیم آن باید با برنامه ریزی و اهتمام این تعداد را بیشتر کرد.

در ادامه مریم اسماعیلی فرد مشاور استاندار در امور زنان گفت: در حال حاضر جمعیت زنان  با  مردها تقریبا برابر است از این رو باید با برنامه ریزی، مشارکت آنها را در جامعه بیشتر کرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری البرز با اشاره به جایگاه زن در خانواده و جامعه عنوان کرد: زنان در ایجاد امنیت اجتماعی در خانواده و جامعه نقش تعیین کننده ای دارند و با آگاهی و اطلاع رسانی به آنها می توان علاوه بر ایجاد امنیت، سطح رفاه خانواده ها را افزایش داد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا