بیوگرافی امیر سرتیپ2 خلبان مهدی هادیان

بیوگرافی امیر سرتیپ2 خلبان مهدی هادیان بیوگرافی امیر سرتیپ2 خلبان مهدی هادیان آژانس خبری طالقان من

با پیشنهاد امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نهاجا و تصویب فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان «مهدی هادیان» به سمت معاون هماهنگ‌کننده نهاجا منصوب شد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، در ادامه شرح مختصری از سوابق و مسئولیت‌های امیر «مهدی هادیان» معاون هماهنگ کننده جدید نهاجا را می‌خوانید:

️سرتیپ دوم خلبان ستاد «مهدی هادیان» متولد ۱۱ دی‌ماه ۱۳۴۴ است. اصالتاً طالقانی (محله گلینک) دارد و به‌دنیا آمده منطقه «هشتگرد» استان البرز است.

او در سال ۱۳۵۶ همراه با خانواده ساکن کرج شد و تا امروز نیز در این شهر زندگی می‌کند.

پس از پیروزی انقلاب و هنگامی که مقطع دبیرستان را به اتمام رساند، در خرداد ۱۳۶۴ و در اثنای جنگ تحمیلی ارتش بعث علیه ایران، با هدف اینکه یک خلیان شکاری شود وارد «دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران» شد و به مدت ۳ سال در این دانشکده، دوره‌های تخصصی را با موفقیت طی می‌کند.

ورود او به گردان‌های عملیاتی نیروی هوایی مصادف می‌شود با تصویب قطعنامه ۵۹۸ و به همین دلیل توفیق رزمندگی در دفاع مقدس را پیدا نمی‌کند. به پایگاه هوایی برادران شهید «دل‌حامد» در کنارک چابهار می‌رود و پس از آن به یگان‌های عملیاتی پایگاه هوایی بوشهر که بعد‌ها به «پایگاه هوایی شهید یاسینی» تغییر نام داد، وارد می‌شود.

از سال ۱۳۷۳ به کابین جلوی هواپیمای «اف ۴» می‌آید و تا سال ۱۳۸۸ با درجه «ستوان یکم» به‌عنوان «معلم خلبان هواپیمای اف ۴» انجام وظیفه می‌کند. در طول این سال‌ها، مأموریت‌های مختلف عملیاتی و همچنین مأموریت‌های بسیاری با محوریت «پرواز‌های آموزشی» انجام می‌دهد و در مانور‌ها و رزمایش‌ها و پرواز‌های عملیاتی و تاکتیکی حضوری جدی دارد.

«افسر عادی گردان پروازی»
«افسر عملیاتی گردان پروازی»
«فرمانده گردان آموزشی»
«جانشین عملیات»
«رئیس یکنواختی پایگاه»
«معاون عملیات پایگاه شهید نوژه همدان»
«سرپرست پایگاه شهید نوژه»

بخشی از مسئولیت‌های او از سال ۷۳ تا ۸۸ است.

امیر هادیان در سال ۸۸ به‌عنوان فرمانده پایگاه هوایی شهید یاسینی بوشهر، مجدداً به بوشهر بازمی‌گردد و به مدت ۶ سال این مسئولیت را بر عهده می‌گیرد.

امیر هادیان از سال ۹۴ تا نیمه شهریور ۱۳۹۷ مسئولیت فرماندهی دانشگاه هوایی شهید ستاری نیروی هوایی ارتش را بر عهده داشت.

او در طول خدمت ۳۲ ساله‌اش در ارتش، از محضر شهدایی همچون شهید یاسینی، شهید صیاد شیرازی، شهید بابایی، شهید اردستانی، شهید ستاری و ... تلمّذ کرده است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا